Çekmeköy Ofis Taşımacılığı

https://www.evdenevecimensa.com/wp-content/uploads/2020/04/businessman-2108029_1920-1-1-1280x853.jpg

Çekmeköy Ofis taşımacılığı; günümüz koşullarında bizlere kolaylık sağlaması amacıyla ‘Evden Eve Nakliyat‘ sektöründen türemiştir. Şimdilik aktif olarak, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde hizmet vermektedir. İlerleyen zamanlarda yaygınlaşacağını öngörmekteyiz.
Ofis taşımacılığı sektöründe çok fazla şirket vardır. Fakat ne yazık ki bunların hepsi kurumsal değildir. Bu noktada anlaşma yapacağımız şirketi belirlerken çok dikkatli olmalıyız. Kurumsal ‘Evden Eve Nakliyat‘ ya da ‘Ofis Taşımacılığı‘ firmalarının seçilmemesi durumunda; sigorta şirketleriyle de anlaşma yapılmamış olacaktır. Buda herhangi bir mağduriyet durumunda hiç bir söz hakkınızın olamayacağı anlamına gelir.

Çekmeköy Ofis Taşımacılığı
Ofis Taşımacılığı İşleminin Basamakları

İlk olarak; taşıma firması size ön inceleme yapması için bir ekspertiz ekibi gönderir. Bu ekip, ofisinize gelip taşınacak eşyalarınızı inceler. Yeni ofisinizin yerine göre taşıma sistemini ve taşıma aracını seçmek için notlar alır ve maliyeti hesaplar.
İkinci basamakta ise; belirlenen gün ve saatte ekip adrese gider. Taşıma firmasının bünyesinde aktif çalışan, alanında uzmanlaşmış marangozlar mobilyaları söker, tekrar kurulum esnasında kolaylık olması için numaralandırılır ve ambalajlanır. Elektronik aksamla ilgilenen personeller, bilgisayarları, yazıcıları, faks cihazlarını, ses sitemlerini ve benzeri kurulumları güvenli bir şekilde paketler.

Hizmet alan kurumunun isteğine göre, evraklar, yazılı belgeler, arşivler büyük bir titizlikle paketlenir. Bu aşamada hizmet veren şirketin sorumluluğu bir hayli fazladır. Çünkü belgeler bir çok kurum kuruluş ve bir çok insanı ilgilendiren niteliktedir ve güvenlikleri oldukça önemlidir. Paketlenen eşyalar taşıma işleminin gerçekleşeceği araca aktarılır ve yeni adrese doğru yola çıkarılır.
Üçüncü ve son aşamada ise; adrese ulaşan eşyaların yeni binaya taşınması ve yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Ön inceleme basamağında karar verilen taşıma şekline göre işlem başlatılır. Bu noktada asansörlü taşıma sisteminin çok büyük bir yeri vardır. Hem zamandan hem personel sayısından ciddi anlamda tasarruf söz konusudur. Dar merdivenli ve çok yüksek binalarda bu sistem kullanılır. Ama maalesef ki bu durumunda tehlikeleri ve riskleri vardır. Sıklıkla karşılaşılan durum asansör halatlarının kopmasıdır. Etraftaki personeller açısından da taşınan eşyaların güvenliği açısından da oldukça tehlikelidir. Eğer asansörlü taşıma sistemi kullanılmaya karar verilmişse muhakkak taşıma işleminin öncesinde asansör, halatlar ve vinçlerin bakım onarımlarının yapılmış olduğundan emin olunmalıdır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Biz Kimiz?Çimensa Nakliyat
Evden eve nakliyat sektörü; gelişen ve büyüyen dünyaya paralel olarak, kendiliğinden oluşmuş ve bütün sosyal kültürlerin ortak sorununa getirilmiş bir çözümdür. Taşımacılık yıllardan beri insanoğlu için en gerekli işlemdir. Taşımacılık işlemi zamanla bir ihtiyaç haline gelmiştir ve firmamız Çimensa Nakliyat bu ihtiyacı en kusursuz şekilde gidermek için İstanbul merkezli olarak kurulmuş, zamanla Türkiye’ nin her bir noktasına taşımacılık hizmeti sunarak sektörde tercih edilen en iyi isimlerden birisi olmayı hak kazanmıştır.
Bize Ulaşınİletişim Bilgileri
Hasanpaşa Mah. Hisar Sok. No:56

Copyright by Çimensa Nakliyat. Tüm hakları saklıdır.

Copyright by Çimensa Nakliyat. Tüm hakları saklıdır.